На допомогу класним керівникам

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ В РОБОТІ З БАТЬКАМИ

• Залучайте батьків до шкільного життя, запрошуйте їх до співпраці, на уроки, влаштовуйте з ними зустрічі.
• Дякуйте батькам за все, навіть за найменші дрібниці.
Дякуйте багато разів за одне й те саме, бажано прилюдно.
• Ніколи не докоряйте батькам, які не відвідують батьківських зборів — це не сприятиме їхньому бажанню зустрічатися з вами частіше. Завжди щиро (без тіні сарказму) радійте їх появі в класі.
• Називайте батьків по іменах та по батькові, не вживайте поширених фраз «мама Петра Іванчука». Інакше в батьків складеться враження, що вони вам цікаві лише в такому статусі.
• На батьківських зборах наголошуйте на проблемі, а не на конкретній дитині. Водночас хваліть учнів персонально й обов'язково всіх. Знайдіть кілька теплих слів для кожної дитини.
• Аналізуйте досягнення дитини з часу останньої зустрічі з батьками. Окреслюйте проблеми та визначайте потрібну допомогу з боку батьків для її вирішення. Коли батькам пропонують посильну і конкретну модель докладання своїх зусиль, то віддача від них підвищується. Вони частіше звертаються по пораду до вчителя, а той, у свою чергу, має чудову можливість стежити за розвитком дитини в сім'ї.

РЕЛАКСАЦІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Робота вчителя емоційно напружена.
"Це робота серця і нервів, це буквально щоденна і щогодинна витрата величезних душевних сил. Наша праця - це повсякчасна зміна ситуації, що викликає то посилене збуджен­ня, то гальмування" (В. Сухомлинський, Т.5,426).
Вчителю потрібно зняти зайве емоційного напруження для того, щоб здійснювати професійну діяльність якісно. Thisissand.com - це програма для зняття нервової напруги


КОДЕКС ЧЕСТІ МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ

1. Будь компетентним, вимогливим, але справедливим вчителем.
2. Не підвищуй голосу в будь –якій ситуації. Пам’ятай : того, хто кричить, погано слухають.
3. Доводь свою компетентність і професіоналізм, логічно викладаючи матеріал. Зумій створити доброзичливу обстановку, яка сприяла б кращому сприйманню учнями навчального матеріалу.
4. Не поспішай виставляти найнижчий бал. Зваж всі “за” і “проти”. Пам’ятай: низька оцінка викликає не бажання вчитися, а байдуже ставлення до навчання та зневагу до вчителя.
5. До кожного уроку готуйся, як до сповіді: запитай у свого сумління, чи ти зробив усе від тебе залежне для його підготовки.
6. Намагайся бачити не в цілому клас, а кожного учня, розуміти його настрій,
психологічний і фізичний стан.
7. Переступивши поріг школи, зосередь свою увагу на завданнях, які необхідно
виконати в першу чергу.
8. Перед початком уроку подивись у вічі учневі. Дай пораду тому, кому необхідна допомога.
9. Пам’ятай, що повага і любов до учня – це життєве кредо вчителя.
10. Не зашкодь! Ніколи не нав’язуй своєї точки зору. Вона може бути хибною.
11. Поважай думку учня. Намагайся спокійно вислухати його аргументацію. Якщо вона неправильна, звернись по допомогу до класу. Нехай учні подискутують і знайдуть разом з учителем істину.
12. Не принижуй гідності учня. Не говори грубощів, не кричи. інакше учні боятимуться тебе, але й зневажатимуть.
13. Завойовуй авторитет не “всепрощенням”, а чесністю, порядністю, справедливістю, об’єктивністю, добротою.
14. Будь добрим, адже доброта врятує світ.
15. Слідкуй за своїм зовнішнім виглядом: учитель –це артист, який постійно перебуває на сцені. Спробуй уявити себе на сцені без зачіски або в шапці, у непрасованому чи несвіжому одязі, брудному взутті, із невдалим або надто яскравим макіяжем. Пам’ятай: учні уважно стежать за твоєю зовнішністю.


Немає коментарів:

Дописати коментар